Początki

Każdy kiedyś zaczynał. Jak wiadomo początki są trudne, a najtrudniejszy z nich jest ten jeden pierwszy krok. Też kiedyś zaczynałam i też uważałam, że to trudne. Można powiedzieć, że teraz znów zaczynam, tym razem jednak jest to nieco inny początek i chyba jestem bardziej zdeterminowana, dlatego też tego lęku jest mniej. Każdy początkujący copywriter ma prawo mieć obawy, ma prawo mieć lęki i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego. Brak obycia w zawodzie, doświadczenia i wiedzy może być paraliżujący. Wszystko jednak z czasem mija. Pierwsze niepowodzenia czy obawy nie powinny też zniechęcić.

A co blokuje najbardziej? Co najbardziej powstrzymuje przed rozpoczęciem pracy i wdrożeniem? Zasadniczo, jest tak, że nie lubimy zmian. Nasza strefa komfortu, która opiera się na tym co znane, co sprawdzone, pewne, bezpieczne trzyma nas zawsze bardzo silnie, a wyjście poza nią wiąże się z niepewnością, zachwianiem, ryzykiem i mało kto sam się na to decyduje i sam stawia siebie wobec takich uczuć i emocji. Naturalnie dążymy do tego by było nam dobrze, by czuć się bezpiecznie, stabilnie i pewnie. Tymczasem decydując się na podjecie nowego zawodu, na stanie się copywriterem trochę ryzykujemy. Nie wiadomo czy będą klienci? Czy zaakceptują? Czy będzie dość zleceń by można się z tego utrzymać? Oczywiście, nie wiadomo. Nie uda się też tego sprawdzić, jeżeli nie spróbujemy.

A co potrzebne jest by spróbować? Wiedza, którą można znaleźć w sieci, jak również w coraz liczniejszych i bardzo ciekawych książkach. By stać się copywriterem, musisz mieć też warsztat. Nienaganny język, znajomość ortografii, interpunkcji, stylu. Umiejętność pisania pod sprecyzowane wymagania. Nie są to przeszkody, których nie da się przecież pokonać. Trzeba chcieć. Nie da się tego ukryć. Bywa, że jest to praca bardzo frustrująca, trudna i niezwykle męcząca, dlatego też duża dawka chęci i determinacji będzie z pewnością pomocna. Przyda się także wsparcie. Czasem można zwątpić nawet we własne umiejętności, dlatego ktoś bliski, kto podtrzyma na duchu jest w tym zawodzie nieoceniony.

Wszystko to przeszłam na własnej skórze i często przechodzę nadal, bo praca copywritera to ciągłe wzloty i upadki. Będzie mi bardzo miło, jeżeli będziemy w tej drodze razem. W kolejnych wpisach postaram się zawrzeć trochę merytorycznej wiedzy, którą zdobyłam w toku wykonywania pracy i zdobywania doświadczenia. Znajdą się praktyczne wskazówki, ciekawe anegdoty i przygody z klientami oraz moje wpadki, bo i takie się przecież zdarzają. Jeżeli chcesz się z tym zapoznać, chcesz poznać moją historię bycia copywriterem, polub tą stronę, dodaj do obserwowanych i śledź moje wpisy. Mam nadzieję, że nie będzie nudno. A jeżeli coś szczególnie Cię interesuje, chcesz o coś zapytać lub masz jakieś wątpliwości, zapraszam do komentowania poniżej. Zareaguję na wszystkie wpisy i mam nadzieję, że na wszystkie będę też mogła merytorycznie odpowiedzieć.

2 uwagi do wpisu “Początki

  1. Dziękuję za ten tekst. Dopiero zaczynam „przygodę” jako copywriter i nie mam jeszcze wystarczajacej wiedzy, uczę się, ale lubię pisać. Pani artykuł dodaje otuchy, że jak się chce, to wszystko jest możliwe. Pozdrawiam ciepło!

    Polubione przez 1 osoba

    1. Dziękuję za komentarz 🙂 Cieszę się, że mogę pomóc dodając otuchy. Wiem, jak jest trudno zaczynać, ale wiem też że warto, dlatego zachęcam. Zapraszam do śledzenia moich nowych wpisów – być może jeszcze okażę się pomocna. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s